AC0402FR-0756KL
MFR.Part #
AC0402FR-0756KL
JLCPCB Part #
C144746
Description
-55℃~+155℃ 50V 56kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS