AC0402FR-07549KL
MFR.Part #
AC0402FR-07549KL
JLCPCB Part #
C227135
Description
-55℃~+155℃ 50V 549kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS