AC0402FR-0751K1L
MFR.Part #
AC0402FR-0751K1L
JLCPCB Part #
C227125
Description
-55℃~+155℃ 50V 51.1kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS