AC0402FR-0746R4L
MFR.Part #
AC0402FR-0746R4L
JLCPCB Part #
C227094
Description
-55℃~+155℃ 46.4Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS