AC0402FR-0741R2L
MFR.Part #
AC0402FR-0741R2L
JLCPCB Part #
C227071
Description
-55℃~+155℃ 41.2Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS