AC0402FR-0736RL
MFR.Part #
AC0402FR-0736RL
JLCPCB Part #
C227019
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS