AC0402FR-072R4L
MFR.Part #
AC0402FR-072R4L
JLCPCB Part #
C226975
Description
-55℃~+155℃ 2.4Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS