AC0402FR-072M7L
MFR.Part #
AC0402FR-072M7L
JLCPCB Part #
C226971
Description
-55℃~+155℃ 2.7MΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS