AC0402FR-072K74L
MFR.Part #
AC0402FR-072K74L
JLCPCB Part #
C226963
Description
-55℃~+155℃ 2.74kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS