AC0402FR-07240RL
MFR.Part #
AC0402FR-07240RL
JLCPCB Part #
C144776
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS