AC0402FR-071M54L
MFR.Part #
AC0402FR-071M54L
JLCPCB Part #
C226870
Description
-55℃~+155℃ 1.54MΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS