AC0402FR-071K43L
MFR.Part #
AC0402FR-071K43L
JLCPCB Part #
C226851
Description
-55℃~+155℃ 1.43kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS