AC0402FR-071K02L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0402FR-071K02L
JLCPCB Part #
C226838
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 1.02kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS