AC0402FR-0718K7L
MFR.Part #
AC0402FR-0718K7L
JLCPCB Part #
C226827
Description
-55℃~+155℃ 18.7kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS