AC0402DR-0751KL
MFR.Part #
AC0402DR-0751KL
JLCPCB Part #
C226721
Description
-55℃~+155℃ 50V 51kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS