AC0402DR-071K78L
MFR.Part #
AC0402DR-071K78L
JLCPCB Part #
C226695
Description
-55℃~+155℃ 1.78kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS