AC0402DR-0710KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0402DR-0710KL
JLCPCB Part #
C226679
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 10kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS