AC0201JR-076K8L
MFR.Part #
AC0201JR-076K8L
JLCPCB Part #
C2096731
Description
-55℃~+155℃ 25V 50mW 6.8kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS