AC0201JR-073R6L
MFR.Part #
AC0201JR-073R6L
JLCPCB Part #
C2096769
Description
-100ppm/℃~+350ppm/℃ -55℃~+155℃ 25V 3.6Ω 50mW Thick Film Resistor ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS