AC0201FR-0788K7L
MFR.Part #
AC0201FR-0788K7L
JLCPCB Part #
C2096515
Description
-55℃~+155℃ 25V 50mW 88.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS