AC0201FR-0776K8L
MFR.Part #
AC0201FR-0776K8L
JLCPCB Part #
C850692
Description
-55℃~+155℃ 25V 50mW 76.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS