AC0201FR-0753K6L
MFR.Part #
AC0201FR-0753K6L
JLCPCB Part #
C2096468
Description
-55℃~+155℃ 25V 50mW 53.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS