AC0201FR-0744K2L
MFR.Part #
AC0201FR-0744K2L
JLCPCB Part #
C226551
Description
-55℃~+155℃ 25V 44.2kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS