AC0201FR-07255RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0201FR-07255RL
JLCPCB Part #
C2096558
Package
0201
Description
-55℃~+155℃ 255Ω 25V 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS