AC0201FR-0716RL
MFR.Part #
AC0201FR-0716RL
JLCPCB Part #
C2095883
Description
-55℃~+155℃ 16Ω 25V 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS