AA1218FK-076R98L
MFR.Part #
AA1218FK-076R98L
JLCPCB Part #
C1703099
Description
-55℃~+155℃ 1W 200V 6.98Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS