AA1218FK-072K7L
MFR.Part #
AA1218FK-072K7L
JLCPCB Part #
C4061677
Description
-55℃~+155℃ 1W 2.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS