AA1218FK-071R27L
MFR.Part #
AA1218FK-071R27L
JLCPCB Part #
C1703303
Description
-55℃~+155℃ 1.27Ω 1W 50V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS