AA0805FR-0728K7L
MFR.Part #
AA0805FR-0728K7L
JLCPCB Part #
C2098776
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 28.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS