AA0603JR-071K8L
MFR.Part #
AA0603JR-071K8L
JLCPCB Part #
C2100668
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 100mW 75V Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS