AA0603FR-0738R3L
MFR.Part #
AA0603FR-0738R3L
JLCPCB Part #
C4160117
Description
-55℃~+155℃ 100mW 38.3Ω Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS