AA0603FR-071K58L
MFR.Part #
AA0603FR-071K58L
JLCPCB Part #
C2100612
Description
-55℃~+155℃ 1.58kΩ 100mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS