AA0603FR-071K02L
MFR.Part #
AA0603FR-071K02L
JLCPCB Part #
C2101167
Description
-55℃~+155℃ 1.02kΩ 100mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS