AA0402JR-071K5L
MFR.Part #
AA0402JR-071K5L
JLCPCB Part #
C1882575
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS