AA0402FR-0768KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AA0402FR-0768KL
JLCPCB Part #
C4216375
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 62.5mW 68kΩ Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS