AA0402FR-0715K8L
MFR.Part #
AA0402FR-0715K8L
JLCPCB Part #
C4271957
Description
-55℃~+155℃ 15.8kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS