AA0201FR-0790R9L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AA0201FR-0790R9L
JLCPCB Part #
C2105101
Package
0201
Description
-55℃~+155℃ 25V 50mW 90.9Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS