AA0201FR-078K87L
MFR.Part #
AA0201FR-078K87L
JLCPCB Part #
C4236279
Description
-55℃~+155℃ 50mW 8.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS