AA0201FR-0753K6L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AA0201FR-0753K6L
JLCPCB Part #
C2103834
Package
0201
Description
-55℃~+155℃ 25V 50mW 53.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS