AA0201FR-071K58L
MFR.Part #
AA0201FR-071K58L
JLCPCB Part #
C2102000
Description
-55℃~+155℃ 1.58kΩ 25V 50mW Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS