AA0201FR-0716K2L
MFR.Part #
AA0201FR-0716K2L
JLCPCB Part #
C2102498
Description
-55℃~+155℃ 16.2kΩ 25V 50mW Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS