5.0SMDJ40A/TR13
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
5.0SMDJ40A/TR13
JLCPCB Part #
C5902655
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 40V 44.4V 5kW@10/1000us 64.5V 77.6A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS