5.0SMDJ36CA-AT/7
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
5.0SMDJ36CA-AT/7
JLCPCB Part #
C5902653
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 36V 40V 58.1V 5kW@10/1000us 86.1A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS