BZT52C20S
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52C20S
JLCPCB Part #
C5805757
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@14.0V 18.8V~21.2V 200mW 20V 225Ω 55Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS