BZT52B5V1S
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52B5V1S
JLCPCB Part #
C5805743
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 200mW 2uA@2V 480Ω 5.1V 5V~5.2V 60Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS