BZT52B10
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52B10
JLCPCB Part #
C5805645
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10V 150Ω 200nA 20Ω 500mW 9.8V~10.2V SOD-123 Zener Diodes ROHS