XY-XH2.5-2A61
MFR.Part #
XY-XH2.5-2A61
JLCPCB Part #
C19272131
Package
SMD,P=2.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 1 10.6mm 1x2P 2 2.5mm 250V 2P 2mm 3A 6.05mm Brass LCP Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 SMD,P=2.5mm,Surface Mount,Right Angle Wire To Board Connector ROHS