FPC05-H0.5-28AH2.0
Extended
Manufacturer
XYECONN
MFR.Part #
FPC05-H0.5-28AH2.0
JLCPCB Part #
C19267965
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 28P 2mm 50V Copper alloy Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS