WAFER-WTB4.2-16PZZ
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
WAFER-WTB4.2-16PZZ
JLCPCB Part #
C19077213
Package
Plugin,P=4.2mm
Description
-25℃~+85℃ 10.15mm 12.9mm 16P 2 250V 2x8P 34.8mm 4.2mm 4.2mm 5A 8 Copper alloy Mini-Fit(MX 4.2) PA66 Through Hole Tin Transparent UL94V-2 Plugin,P=4.2mm Wire To Board Connector ROHS