WAFER-VH3.96-2PWZ-H62
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
WAFER-VH3.96-2PWZ-H62
JLCPCB Part #
C22390352
Package
Push-Pull,P=3.96mm
Description
-25℃~+85℃ 1 1x2P 2 250V 2P 3.96mm 3A 7.92mm 8.6mm Copper alloy PA66 Right Angle Tin UL94V-2 VH Yellow Push-Pull,P=3.96mm Wire To Board Connector ROHS